steute'nin tarihçesi

1961 Friedhelm Rose ve Gerhard Sölken STEUTE-Schaltgerätebau Rose & Sölken KG'yi 01.04.1961 tarihinde Bad Oeynhausen'de kuruyorlar. „steute“ ismi Steuerungstechnik (Kumanda teknolojisi) kelimesinden türüyor. İlk üretim mekanları bir puro fabrikası içinde yer alıyor.
1964 Eski bir mobilya fabrikasına taşınılıyor. Terminal şalteri ürün grubu, örneğin "dayanıklı" şalterler şeklinde güçlü bir şekilde geliştiriliyor. İlk müşteriye özel cihaz geliştiriliyor.
1967 Kablo bağlantısı için ilk boş kutu serisi. Kutu dışında sabitleme kanallarına sahip ilk blok tasarım icat ediliyor.
1969 Sadece 1 yılda cironın ikiye katlanmasıyla 1 Milyon DM sınırı aşılıyor.
1970 Şirket paylaşımı: Gerhard Sölken, özel anahtarlama cihazlarına odaklanıyor (diğerlerinin yanısıra çekme halatlı pedallar ve pedallar) STEUTE Schaltgerätebau adı altında G. Sölken KG ve Friedhelm Rose ROSE Elektrotechnik şirketini kuruyor, klemensler ve boş kutu üretimi için. 1976 Elektronik çözümlere olan talep artışını karşılayabilmek için kardeş şirket steutronic kuruluyor. 1981 Tıp teknolojisi için ilk pedal şalter kombinasyonu geliştiriliyor.
Schalter C 50
1985 steute, 1.600 m²'lik kullanım alanına sahip yeni bir binayı bünyesine dahil ediyor.
1987 Patlama riski taşıyan ortamlarda kullanıma yönelik „Ex Şalter“ olarak adlandırılan ürün serisini piyasaya sürüyor.
1988 Ciro 10 Milyon DM sınırına ulaşıyor. Şirket binasına ilk ilaveler yapılıyor. Üretime tekrardan 1.000 m²'lik üretim alanı ilave ediliyor.
1992 900 m²'lik bir diğer alan dahil ediliyor.
Kardeş kuruluş steutronic'in steute'ye entegrasyonu.
1995 1 Ocak 1995 itibariyle geçerli olmak üzere Wuppertal merkezli Schmersal Grubu steute Schaltgeräte GmbH & Co. KG'yi devralıyor.
steute ürün grubu, Schmersal endüstriyel anahtarlama cihazları portföyünü mükemmel bir şekilde tamamlıyor.
1997 steute firması bünyesinde tıp teknolojisi müstakil bir iş kolu olarak etabilize oluyor.
1998 steute'nin yönetimine Klaus Obstfeld geliyor.
2001 Sürekli büyüme yeni bir binaya ihtiyaç duyuyor. İşletme alanı ikiye katlanarak 7.000 m²'ye çıkıyor. Tıp teknolojisi için telsiz aktarımlı ilk anahtarlama cihazı piyasaya sürülüyor. ABD'de steute Meditec Inc. şirketi kuruluyor, steute'nin ilk yurt dışı yerleşkesi.
2003 steute, Schmersal Şirketler Grubundan ayrılıyor.
steute şirketi, aile şirketi mensubu Stefan Schmersal tarafından müstakil yönetici ortak olarak devam ettiriliyor.
2004 Endüstriyel kullanıma yönelik, enerji açısından kendine yetebilen telsiz şalterler steute'yi inovasyona iten yeni bir gücü oluşturuyor.
2005 steute do Brasil Ltd kuruluyor – yurt dışındaki ilk satış ve üretim şirketi.
2006 20 Milyon € sınırına ulaşılıyor. Müşteriye yakınlık açısından Avrupa'da ilk satış yerleşkeleri kuruluyor: steute Italia, steute France, steute Polska, steute UK.
2008 Klaus Obstfeld, emeklilik yaşının gelmesiyle şirketten ayrılıyor. Şirket Müdürlüğü'ne Marc Stanesby atanıyor.
2009 Esnafların ihtiyacını karşılamak ve yedek parça işini hızlandırmak ve kolaylaştırmak için steute Online Shop kuruluyor.
steute World
2010 İş alanları yeniden düzenleniyor. Bundan böyle dört faaliyet alanı olacak: Wireless, Automation, Extreme ve Meditec. Nihon steute şirketi Japonya'da satış için kuruluyor.
2011 30 Milyon € sınırının ulaşılmasıyla bütün çalışanları ve iş arkadaşları ile birlkte steute 50. yıldönümünü kutluyor. Asya pazarında satış ve üretim yeri ve WFOE, yani yerel ortağı olmayan yabancı şirket olarak steute electrical components (Shanghai) kuruluyor.
2012 Kullanım alanı 3.000 m² olan dir diğer üretim binası ve bir depo alanı daha kuruluyor. steute aynı zamanda yaklaşık 1.000 m²'lik bir araştırma ve geliştirme merkezine kavuşuyor.
Produktionsgebäude