Özetle steute

steute artık, zorlu ve güncel kullanım olaylarında güvenilir ve emniyetli çalışan anahtarlama cihazlarının geliştirilmesinde ve üretiminde, Dünyanın önde gelen sayılı uzmanlarından bir konumundadır. Seri ürünlerin yanısıra aynı zamanda müşteriye özel sayısız anahtarlama cihazlarının da dahil olduğu ürün programı dört alt iş kolu ve uzmanlık alanında toplanmaktadır:
WirelessAutomationExtreme und Meditec.

Wireless

steute, Wireless Teknolojileri kullanıcılarına, uygunsuz koşullarda dahi son derece güvenilir aktarımlarda bulunan, farklı telsiz standartlarında, kapsamlı bir anahtarlama cihazı programı sunmaktadır. Şalterlerin çoğu „Energy Harvesting“ prensibi doğrultusunda enerji konusunda kendilerine yetebilme özelliğine sahiptirler, yani ne harici bir enerji kaynağına, ne de bir bataryaya gereksinim duyarlar. steute bu teknolojiyi Ex alanlarında da çalışır hale getirmiş ve ilgili sertifikalar ile belgelendirmiştir. 

Automation

steute otomasyon teknolojisine, kaliteli elektro mekanik teknolojisi ve de farklı temassız algılama yöntemleri ile çalışan, oldukça uzun ömürlü anahtarlama cihazlarından oluşan geniş bir ürün programı sunmaktadır. Standart ürün serilerinin yanısıra, belirli çalışma alanları veya özel kullanım koşulları için müşteriye özel tasarlanmış sayısız anahtarlama cihazları da mevcuttur. 

Extreme

„Extreme“ iş kolunun anahtarlama cihazları, örneğin vibrasyona veya ısıya dayanıklı, korozyona karşı korumalı, hijyen kurallarına uygun veya darbeye dayanıklıdır. Uluslararası standartlara uygun olarak belgelendirilmiş olup Dünya çapında örneğin kimyasal üretim tesislerinde ve rafinerilerde kullanılan Ex Programı ürünleri güçlü bir geleneksel konuma gelmektedir. Cihazların üretimi ATEX Yönetmeliği 2014/34/AB standardına göre belgelendirilmiş olup, anahtarlama cihazlarının kendileri, UL/CSA, EAC, IECEx, Ex Nepsi ve Inmetro gibi uluslarası yasal düzenlemelere uygundurlar.

Meditec

steute yaklaşık kırk yıldır – örneğin yüksek frekanslı cerrahi, Ophthalmoloji (Phacoemulsifikation), dental teknoloji ve CT ve MRT gibi tıp teknolojisinin farklı cihazlarında kullanılan yüksek kalite seviyesinde anahtarlama cihazları üretmektedir. Anahtarlama sistemleri bazı durumlarda oldukça kompleks kumanda fonksiyonunu üstlenirler; sinyal aktarımı için tıp teknolojisi için özel olarak tasarlanmış olan telsiz standartları mevcuttur. „Meditec“ iş kolu EN ISO 13485 QM sistemi esasında çalışır ve test edilmiş tıbbi ürünler üretir.

Müşterilerle yakın işbirliği

steute'nin her dört iş kolunda, kullanıcılar ile yakın temas çalışmaya ve müşteri isteklerini daha tasarım aşamasındayken dikkate almaya yönelik çalışılmaktadır. Bu sayede anahtarlama cihazları arasından çok sayıda "uzmanlar" çıkmıştır – örneğin denizcilik teknolojisi için vibrasyona dayanıklı sensörler, ex korumalı alanlar için emniyet tetikleri, oldukça kompakt telsiz pozisyon şalterleri, IP 69K koruma sınıfında korozyona dayanıklı sensörler ve tıp teknolojisi için çalışma moduna göre her bir pozisyon ayarının farklı fonksiyonlar üstlendiği kumanda sistemleri.

Hızlı tepkime ve dünya çapında temin olanağı

Orta ölçekli bir şirket olarak steute, piyasa trendlerine ve müşteri isteklerine hızlı ve esnek bir şekilde cevap verebilmektedir. Sanayileşmiş veya gelişmekte olan ülkelerin tümünde danışmanlık ve hizmet verebilecek eğitimli uzmanlarımız mevcuttur.