Meditec Ürünleri "Wireless"

On yılı aşkın süredir steute Meditec, kablosuz sinyal aktarımı yapan işletim sistemlerinin geliştirilmeisi ile iştigal etmektedir. „steute wireless“, tıp teknolojisinde evrensel kullanıma ve özel beklentilerine uyumlu olan kablosuz teknolojyi sumaktadır. Ve evrensel anlamda, dünya çapında mevcut 2,4 GHz bandında yayın yapmakta ve çok az miktarda enerji tüketmektedir. Bunun haricinde, örneğin birden fazla radyo frekans sisteminin işletimine tek bir alanda izin veren ve eğer bir kumanda cihazı yayın alanı dışında ise tanıyan çok sayıda emniyet fonksiyonları sunmaktadır.Radyo frekansa bağlı haberleşme hem ergonomiyi - çünkü işletim sistemi özgürce konumlandırılabilmektedir - hem de hijyeni iyileştirmektedir.

Kablosuz ayak pedalı: Wireless programında farklı tıp teknolojisi disiplinleri için kablosuz ayak pedalları yer almaktadır. Wireless Teknolojisi artık neredeyse steute Meditec'in bütün "Custom" projelerinde yer almaktadır ve aynı şekilde bir çok "Classic" ürün hattında da.

Kablosuz el kumanda cihazları: Ele gayet iyi oturan uzaktan kumanda ile istenilen fonksiyonlar folyo klavye üzerinden tetiklenebilmektedir. steute Meditec bu noktada da sadece seri cihazlar değil, aynı zamanda da müşteriye özel çözümler üretmektedir.

Kablosuz alıcılar: Alıcı tarafında kablosuz kumanda sistemleri, kompakt bir kablosuz alıcı ile tıbbi cihazın İnsan-Makina-Arayüzüne bağlanmaktadır. Alıcılarda seri arabirim, dijital anahtarlama çıkışlar ve iki ilave dijital doğrulama çıkışı mevcuttur. Bunlar temelden, tıp teknolojisinin beklentilerine yönelik geliştirilmiş ve - aynı kablosuz kumanda cihazlarındaki gibi - ilgili sertifikalara sahiptirler.