Helikopter-Yakıt Doldurma Tesisi

Petrol sondaj platformları ve daha büyük gemilerin malzeme ve personel ile takviyesi, havadan ve helikopter üzerinden yapılır. Helikopterlerin yakıt tankları da oradan doldurulabilmektedir. Bu türden bir amaç için komple yakıt doldurma tesisi kuran bazı üreticiler mevcuttur.

Helikopter-Yakıt Doldurma Tesisi

Beklentiler

Elbette ki valf pozisyon sorgulaması için yalnızca patlama riskine karşı korumalı anahtarlama cihazları kullanılabilmektedir. Anahtarlama cihazları buna ilaveten mümkün olduğunca kompakt olmalıdır ve ortam yapısına iyi bir bir şekilde eklenebilmelidir. En uygun olanı valfin içine entegrasyondur, çünkü böylelikle şalterin mekanik açıdan zarar görmesi engellenmiş olur.

Hayata geçirme

Valf pozisyon kontrolü, ön bağlantılardan doğrudan valf kutusuna vidalanan ex-pozisyon şalterleri ile gerçekleşmektedir. Böylelikle valf ve pozisyon kontrolünden oluşan sağlam bir birim oluşmaktadır. Alternatif olarak, temassız etkiye sahip ex-manyetik şalter veya ex-endüktif sensörlerin kullanımı da mümkündür.

Müşteri faydası

Ex-pozisyon şalterleri veya ex-sensörleri montajı kolaydır ve çabucak yapılabilmektedir ve terminal şalterinin takılması ve kumandası için ekstra bileşenlere ihtiyaç yoktur.

Helikopter-Yakıt Doldurma Tesisi