Havalandırma kapakları kontrolü (Oil & Gas)

Petrol sondaj platformları ve enerji kazanımına dair diğer büyük tesislerdeki havalandırma sistemlerinin kapak, sürgü ve diğer pozisyon organlarının pozisyonları kontrol altında tutulmalıdır.

Havalandırma kapakları kontrolü

Beklentiler

Bu görevi üstlenen anahtarlama cihazları ulaşıması mümkün olmayan yerlerde monte edilmişlerdir ve dolayısıyla bakımları veya kontrolleri neredeyse mümkün değildir. Dolayısıyla anahtarlama cihazlarının güvenlirliği ve uzun ömürlü oluşları bir o kadar daha önem kazanmaktadır. Uygulamaya bağlı olarak, vibrasyona karşı duyarsızlık da rol oynamaktadır.

Hayata geçirme

Korozyona karşı dayanıklı ve patlama riskine karşı korumalı modeller bu türden uygulamalar için son derece uygundurlar. Ve pozisyonlama elemanlarının pozisyonunu belirlemekte ve ilgili mesajı havalandırma kumanda paneline iletmektedirler. Sensörler ekstrem sağlamdırlar ve etki prensipleri oldukça güvenilirdir.

Müşteri faydası

Kısaca özetlemek gerekirse, bu sensör modellerinin sunmuş olduğu temel avantaj "monte edin ve unutun". Ve tam da sondaj platformlarındaki havalandırma teknolojisi beklentilerine uymaktadır.

 

Havalandırma kapakları kontrolü