Emniyet çitindeki kapı emniyeti

Emniyet çiti sistemlerinde emniyet kapıları uygun bir şekilde emniyete alınmalıdır, yani emniyet kapılarının pozisyonları kontrol altında tutulmalıdır. O esnada, petrol ve gaz endüstrisinde patlamaya karşı koruma standartları da elbette dikkate alınmalıdır, öyle ki iki kapsamlı kurallar bütünü - makine güvenliği ve patlamaya karşı koruma - dikkate alnmalıdır.

Emniyet çitindeki kapı emniyeti

Beklentiler

Gerekliliğe göre, sadece emniyet kapısı pozisyonunu kontrol altında tutan veya kapı açılır açılmaz tesisi durduran güvenlik anahtarlama cihazları devreye girer.

Örneğin makine proseslerinin kesintiye uğratılması istenmiyorsa ve bu nedenle emniyet kapısının açılmaması gerekiyorsa, mühendis bu durumda ex-emniyet kilidi kullanır. Kapı kilildi ancak tehlike arz eden iş akışı tamamlanmışsa tekrardan serbest bırakılır.

Hayata geçirme

Mühendis, uygulama noktasında farklı olanaklara sahiptir. Emniyet fonksiyonlu pozisyon şalteri, ayrı aktüatörlere sahip emniyet şalterleri ve temassız etkiye sahip emniyet sensörleri arasından seçim yapabilmektedir - bunların hepsi ex-korumaya ve ilgili sertifikalara sahip yapı tarzlarındadır. Emniyet kilitlerinde termoplast ve metal kutulu olmak üzere, farklı tasarımlar mevcuttur. Bahsi geçen bütün anahtarlama cihazları, paslandırıcı ortamlarda kullanıma uygundur ve makine yönetmeliğine ve de ATEX üretici yönetmeliği gerekliliklerini karşılamaktadırlar.

Müşteri faydası

Bu türden kapı emniyetleri uygun omayan ortam şartlarında çalışmaktadırlar. Suya ve korozyona dayanıklı olmalıdırlar ve aynı zamanda patlama riskine karşı koruma gerekliliklerine uygun olmalıdırlar. steute iş kolu Extreme'in emniyet anahtarlama cihazları bu gereklilikleri için geliştirilmiştir.

Emniyet çitindeki kapı emniyeti