İç mekan taşıma araçları (Logistics)

İç mekan taşıma araçları artık günden güne sadece nakliye araçları olarak değil, aynı zamanda işletme içi malzeme akışında bilgi taşıma ve aktarma görevini de üstlenmektedirler. Buna ilaveten bir de malzeme akışı daha esnek hale gelmektedir. Bir örnek: taşıyıcı donanımlar modüler yapılmış olup, merkez dışı harekete geçirme ve kumanda elemanlarıyla donatılmışlardır. İhtiyaca uyarlıdırlar ve gerçekten malzeme nakli gerekiyorsa harekete geçmektedirler.

İç mekan taşıma araçları

Beklentiler

İç mekan taşıma aracı, taşıyıcı banda bir palet yerleştirir. Sürücü, duran bantı çalıştırmak için kablosuz bir tuşa basar. Bu iş için, FFZ'ye sabit monte edilmiş ve alıcı birime, bant tahrikine etki eden bir sinyal gönderen, enerji açısından kendine yetebilen kablosuz bir komut cihazı gerekmektedir.

Hayata geçirme

RF BF komut cihazı enstrüman tablasına monte edilir. Burada söz konusu olan, elektro dinamik enerji jeneratörü ile donatılmış ve sağlam bir kutuya yerleştirilmiş, enerji açısından kendine yetebilen bir kablosuz kumanda cihazıdır.

Müşteri faydası

Kablosuz uzaktan kumanda sabit monte edilmiş olduğu için, ne kaybolur, ne de yere düşürülerek zarar görür. Universal alıcılar üzerinden, taşıyıcı bantı ve diğer makinelerin farklı fonksiyonlarını kumanda etmek mümkündür.

İç mekan taşıma araçları