Hareketli Tesis Bileşenlerinin Pozisyon Sorgulaması

Üretimin çok farklı alanlarında, hareketli bileşenlerin pozisyonları sorgulanmak durumundadır - örn. basınç rulmanı ve haddeler veya rotatif araç ve gereçler.

Hareketli Tesis Bileşenlerinin Pozisyon Sorgulaması

Beklentiler

Bu durumda kabloya bağlı şalter veya sensör, aşınmaya meyilli hareketli enerji girişine - ya kontakt bileziği veya bir kablo sürükleme donanımına - ihtiyaç duyar. Bu iş, daha kolay ve kalıcı olarak, hareketli tesis parçası ile birlikte "yolculuk yapan" ve her hangi bir kablo bağlantısına ihtiyaç duymayan bir kablosuz şalter veya kablosuz sensör ile çözülür.

Hayata geçirme

Kablosuz, ekstrem kompakt olan, istenilen pozisyonu kayda geçiren ve pano içindeki alıcı birime ilgili sinyali gönderen kablosuz bir RF RC 10 serisi sensör monte edilir. İsteğe bağlı olarak aynı zamanda silindir şeklindeki vidalanabilir sensörler de kullanılabilir.

Müşteri faydası

Kablo sürükleme donanımları ve kontakt bileziğinden feragat edebilme ile giderlerden ve bakım maliyetlerinden tasarruf etmek anlamına gelmektedir. Kablo kopması riski olmadığı için de sensörün çalışmaya hazır oluşu da yüksek olmaktadır.

Hareketli Tesis Bileşenlerinin Pozisyon Sorgulaması