Tank kontrolü (Energy)

Tankların ve diğer kapların olduğu tesislerde geçişler, hırsızlıklara, maniplasyonlara ve zarar vermelere karşı önlemek adına kesintisiz olarak kontrol altında tutulmalıdır. Kapaklar ve kapılar çok defa bu türden geçişlere aylarca kapalı tutulurlar ve yakınlarında enerji kaynağının olmadığı alanlarda bulunurlar.

Tank kontrolü

Beklentiler

Bu geçişlerin kontrolüne yönelik kullanılan şalterler, dış mekan kullanımına uygun olmalıdırlar. Eğer mezvu örneğin sıvı tankerleri ise, patlamaya karşı koruma gereklilikleri dikkate alınmak zorundadır.

Hayata geçirme

"Energy Harvesting" prensibi doğrultusunda çalışan kablosuz pozisyon şalterleri, kapıların veya kapakların geçiş noktalarını güvenli bir şekilde kontrol etmektedirler. Bataryaya ihtiyaç duymazlar ve dolayısıyla bakım yapılmaları da gerekmez. İlgili "Wireless Security System" çözümleri aynı zamanda Ex-Koruma-Modellerinde de mevcuttur. Güvenlik nedeniyle düzenli var olma sinyali isteniyorsa, bu durumda batarya destekli kablosuz anahtarlama cihazları devreye sokulur. Kablosuz sistemlerin menzilleri boş alanda 700 metreye ulaşmaktadır.

Müşteri faydası

"Wireless Ex" Teknolojisi sayesinde patlama riski taşıyan bölgelerde kablosuz anahtarlama cihazı ağları kurmak mümkün olabilmekte ve böylelikle de zahmetli ve ex uyumlu kablo sistemlerinin döşenmesine gerek kalmamaktadır.

Tank kontrolü