Kapı emniyeti (Energy)

steute tarafından geliştirilen "Wireless Security" için anahtarlama cihazları programı, enerji teknolojisi ve diğer sektörlerdeki sanayi objelerinin kontrolünü kolaylaştırmaktadır. Farklı kapılar için mesaj bildirimleri tek bir gözlem odasından kontrol edilebilmektedir.

Kapı emniyeti

Beklentiler

Burada devreye alınan şalterler, kısıtlama olmaksızın dış mekan kullanımına uygun olmalıdırlar. Bir enerji teknolojisi tesisinde buna ilaveten - en azından bir kısım alanlarında - patlama riskine karşı koruma kuralları bütünü geçerlidir.

Hayata geçirme

Aynı şekilde kompakt ve sağlam olan kablosuz pozisyon şalteri ile kapı konumu, hem de kapıya kablo döşemeye gerek kalmaksızın, kontrol edilmektedir. Şalter, "Energy Harwesting" prensibiyle çalıştığı için bataryaya ihtiyacı yoktur. Şalter, takılan antene göre 700 m'ye kadar (boş alanda) uzakta olan bir alıcı birime radyo frekans sinyallerini gönderir. Çok kanallı bir alıcının çalışmasıyla, bir çok kablosuz şalter tek bir alıcı ve analiz birimi ile haberleşebilir. 

Müşteri faydası

En çok da büyük tesislerde kablosuz anahtarlama cihazları ile çalışarak oldukça yüksek kurulum maliyetlerinden kaçınmak mümkün olabilmektedir, çünkü kablo döşemek gerekmez. Bu aynı zamanda ve özellikle de patlama riskine karşı koruma kurallarına tabi enerji tesisleri için geçerlidir.

Kapı emniyeti