Tavan pencereleri pozisyon kontrolü

Tavan pencereleri endüstriyel salonlar, giriş bölümleri, koridorlar vs.. alanların havalandırılmasında önemli rol oynamaktadırlar. Kaldı ki en belirgin özellikleri de ulaşılmaları zor olmasıdır. Sadece iklimlendirme açısından değil, aynı zamanda yağmur girmesini önlemek ve hırsızlığa karşı önlem almak açısından - konum kontrolü daha bir önem kazanmaktadır.

Tavan pencereleri pozisyon kontrolü

Beklentiler

İlgili anahtarlama cihazları görevlerini yerine getirirken göze çarpmamalı ve bakıma ihtiyaç duymamalıdırlar ve dolayısıyla da montajları mümkün mertebe en düşük maliyette olmalıdır.

Hayata geçirme

Bu beklenti "Energy Harvesting" prensibini kullanan kablosuz pozisyon şalterleri ile karşılanabilmektedir. Bir elektro dinamik enerji jeneratörü, açma kapama tokmağının harekete geçirilmesi esnasında ortaya çıkan kinetik enerjiyi elektrik enerjisine dönüştürmektedir. Elde edilen enerji miktarı, radyo frekans sinyalini alıcı birime aktarmaya yetmektedir. Böylelikle şalterlerin ne kabloya bağlı enerji girişine, ne sinyal kablosuna, ne de bir bataryaya ihtiyacı olur. Tek bir şalter, "aç/kapa" pozisyonuna getirebilmek adına yeterli olabilmektedir. Kullanıcı, farklı kablosuz iletişim standartları ((EnOcean; sWave 868/915) arasında seçim yapabilmektedir.

Müşteri faydası

Kablosuz pozisyon şalterleri, kablo döşemeye gerek olmaksızın kolayca monte edilebilmektedirler. Bir kez monte edildikten ve yerleştirildikten sonra ( ki bir kaç adımda mümkündür), güvenle ve bakıma ihtiyaç duymadan çalışabilmektedirler.

Tavan pencereleri pozisyon kontrolü