Konveyör teknolojisinde koruma için acil stoplu halatlı anahtarlar ve bant kaydı anahtarları

Olağanüstü uygulama alanları, aşırı koşullar altında bile maksimum esneklik ve yüksek derecede güvenilirlik gerektirir. Aşağıda, konveyör teknolojisi için olan anahtarlama sistemimizi size tanıtacağız ve ZS 92 serimizin özel özelliklerini ve özelliklerini tanıtacağız.

Ekstrem zorlu koşullarda güvenli anahtarlama

ZS 92 Serisinin yeni ve sağlam anahtarlama cihazları en başından itibaren, geri dönüşüm tesisleri, çakıl ocakları, açık hava şantiyesi, çöp depoları, kömür ocakları ve de gübre hazırlığı ve ağır makine ve tesis yapımı gibi ekstrem koşullar için geliştirilmiştir. Bu nedenle örneğin alüminyum kalıp döküm kutusu oldukça sağlam tatbik edilmiş ve birçok kez kaplanma (etkisizleştirme, astar boya, toz kaplaması) sayesinde .korozyona dayanıklıdır.

Hem önceki model ZS 91'e, hem de piyasada mevcut diğer halatlı emniyet şalterine uyumlu bağlantı ölçüleri, mevcut (taşıyıcı) tesislere sonradan adaptasyonunu kolaylaştırmaktadır.

Montaj parçaları paslanmaz çeliktendir. -40 °C ile +85 °C arası ekstrem ısı ve soğuklarda ve de oldukça kirli ortamlardaki kullanılabilme kabiliyeti sağlanmıştır. Bu seri, ZS 92 S halatlı emniyet şalteri ve de ZS 92 SR bant hizalama switchi olmak üzere iki temel sürümde mevcuttur.

Avantajlarınız

  • Heavy-Duty Kullanımlar için
  • -40 °C ile +85 °C'ye kadar ısıya dayanıklı
  • Arka yüze ve alt yüze montaj mümkün
  • Yüksek koruma sınıfı IP 66/67
  • Korozyona dayanıklı alüminyum kutu
  • Hat uzunluğu 2 x 100 m'ye kadar (ZS 92 S)
  • Tetikleme ve kilit açma kolu için 9 farklı konfigürasyon (ZS 92 S)
  • Makara kolunun çıkış pozisyonu ayarlanabilir (ZS 92 SR)
  • Özel olarak ayarlanabilir anahtarlama noktaları (ZS 92 SR)

Halatlı emniyet şalterleri ZS 92 S yanısıra büyük tesislerdeki güvenli bir acil kapat fonksiyonunu ve halat kopma kontrolünü sağlamaktadırlar.

Yeni bir mekanik sayesinde 2 x 100 m'ye kadar halat uzunluğu mümkün kılınmakta ve de acil kapat fonksiyonunun tetiklenmesi için belirgin bir şekilde daha düşük tetikleme gücü ve yöntemlerine ulaşılabilmektedir. Bu ise emniyet anahtarlama cihazının kumandasını kolaylaştırmış ve geçerli olan bütün normların yerine getirilmesine de yol açmaktır.

Buna ek olarak yeni olan: ZS 92 S, deklanşör kolunun ve kilidin tekrardan açılmasının ayarlanmasına yönelik dokuz farklı "Settings"te mevcuttur. Bu sayede neredeyse düşünülebilen bütün kullanım pozisyonunda kurulabilmekte ve ilk kez arka yüze monte edilebilmektedir. Kullanıcının tercih edebileceği seçenekler arasında, LED-sinyal lambası ve emniyete yönelik "Dupline Safe" Protokolüne entegre edilmiş ve takılabilen Emniyet-Bus-Modülü üzerinden bağlantı olanağı da yer almaktadır.

Eğimli levye üzerinden tetikleme, örneğin vibrasyon, ısı farklılıkları vs. gibi harici etkilere karşı duyarsızdır. Şalter acil kapat konumunda mandallanır ve geciktirme kolunun tetiklenmesiyle tekrardan açılabilir. Paslanmaz çelikten de mevcut olan kapsamlı techizat sayesinde halatlı emniyet şalterleri özel kullanım olaylarına uygun hale getirilebilmektedir.

» Ürün detayları

ZS 92 S halatlı acil durdurma anahtarının kurulumu için video talimatları

Ağır hizmet acil halatlı şalter ZS 92 S nasıl monte edilmiş ve doğru bir şekilde bağlanmıştır? Bu soruyu, bir çakıl fabrikasında bir konveyör bant üzerine bir ZS 92 S montajına dayanan bu nasıl yapılır videosunda yanıtlıyoruz.

"ZS 92 S Kurulum" videosunu başlat

Bant hizalama switchi ZS 92 SR yürüyen ve taşıyıcı bandı kontrol altında tutar. Büyük paslanmaz çelikten makara manivelası, eğer bandın biri taşıyıcı rulolar arasında dış ortalı şekilde hareket ediyorsa bildirir, çünkü örneğin dengesiz yüklenmiştir ve - kumandaya bağlanma şekline bağlı olarak - band gidişatını düzeltilmesini veya band tesisinin durmasını sağlar.

Öne çıkan yenilik olarak münferiden ayarlanabilir anahtarlama noktalarına sahip kademeli kontaklar gösterilebilir. Bununla erken uyarı ve devreden çıkarma anahtarlama noktaları her biri 5° – 35° alanında ayarlanabilir. Bu sayede, anahtarlama elemanlarının basitçe tekrardan kilit açma, sürülmesi ve birbirine geçişi ile mümkün olmaktadır. Bu meyanda şalter önce uyarı bildirisi verecek, tetiklemenin devam edilmesi halinde bandın devreden çıkarılmasını sağlayacaktır. Bu »ön uyarı kontakları« taşıma tesisinin durma zamanını düşürür: Kullanıcının band durmadan önce müdahale etmeye zamanı olur.

Makara kolunun çıkış pozisyonu ayarlanabilirdir ve böylelikle özel uygulama olaylarına uygun hale getirilebilmektedir. steute'nin ZS 92 SR için sunduğu seçenekler arasında bir LED sinyal lambası da yer almaktadır.

» Ürün detayları

 

Acil durum halat şalterleri

Bant kaydı şalterleri

Get in touch?

Please contact us!

Dipl.-Ing.
Rainer Lumme
Product Manager Extreme

+49 5731 745-456
conveyor@steute.com

We are also available to meet online!