Pozisyon şalterleri

Pozisyon şalteri, terminal şalteri, limit tuşu, limit şalteri: bir çok tanım tek bir prensip. Telsiz pozisyon şalterleri, hareketli parçaların makinelere veya tesislere konumlandırılmak, kumanda edilmek veya kontrol edilmek zorunda olduğu yerlerde kullanılır. İşletim elemanı, örneğin nihai konuma ulaşılıp ulaşılmadığını veya emniyet kapısının kapalı olup olmadığını belirler ve kontak noktası üzerinden amir değerlendirmeye veya kumandaya buna uygun bir sinyal verir. Bu sayede, elektro ve otomasyon teknolojisinin "klasikleri" arasında yer alırlar.

Bir pozisyon şalteri – minyatür nihai şalter C 50 – aynı zamanda steute'nin 1961 yılında müşterilerine tanıttığı ilk üründü. steute günümüzde, emniyet işlevli ve işlevsiz olmak üzere geniş bir pozisyon şalteri programı sunmaktadır.

Son nokta şalterleri

Ex lambaların Ex şalteri

Pozisyon şalteri: Genelciler ve Uzmancılar

steute'nin pozisyon şalteri, yanı sıra, aktüatörleri (çevirme kolu, makara manivelası, tuş yayı ....), anahtarlama elemanları (açan ve kapatan kontakların sayısı; atlama veya yavaş manevra) ve kutu malzemesi (termoplast veya metal) ile ayrışmaktadırlar. Bir çok seri, normlara (EN 50041 veya EN 50047) uygun ölçülere sahiptirler. Çok yönlü temel serilerin yanı sıra programda belirlenmiş işleri yapan "uzmanlar" da yer almaktadır. Azami kaldırma yüksekliği şalterleri örneğin vinç yapımında kullanılmaktadır ve kanca bloğu en üst noktaya ulaştığında bir sinyal verir. Buna karşılık gevşek halat şalterleri, halat gerginliğinin kontrolü için taşıma teknolojisinde kullanılır.

Genel otomasyon için terminal şalterleri

steute Löhne'de, genel otomasyon teknolojisi için, uzun kullanım ömürleri ve yüksek güvenilirlikleri ile öne çıkan pozisyon şalteri geliştirmekte ve üretmektedir. Çeşitlilik minyatür nihai şalterinden ağır azami kaldırma yüksekliği şalterine kadar geniş bir yelpazededir. Pozisyon şalteri sıklıkla emniyete yönelik uygulamalarda kullanılmaktadırlar, örneğin emniyet kapılarının konum kontrolünde.

Ekstrem koşullarda konumlandırma ve kontrol

Extreme iş kolu programına, yanı sıra, patlama tehlikesi arz eden alanlar için pozisyon şalteri, ekstrem iklim şartları ve çok kirli ortamlar için terminal şalteri dahildir. Extrem-Progamın bir özelliği de, telsiz üzerinden analiz birimi ile haberleşen kablosuz, patlama riskine karşı korumalı pozisyon şalteri dahildir. Bu ürünleri Ex Kablosuz Pozisyon şalteri'nde bulmak mümkün. Ayrıca steute programında yeni ve benzersiz olanlar terminal şalterleri Ex 97 ve Ex 99'dur. Bu pozisyon şalterleri -60 °C ortam iklimine kadar kullanılabilen ve 7 jül darbe testine dayanıklı, patlama riskine karşı korumalı varyantlardır.

Wireless programımızdan pozisyon şalterleri: Kablo yerine kablosuz iletişim 

Kablosuz pozisyon şalteri, makine ve tesis yapımında yeni bir özgürlüğü ve esnekliği temin etmektedirler. Bu şalterler öyle fazla kurulum maliyeti olmaksızın monte edilebilmektedirler - hareketli bileşenler de dahi. steute Wireless iş kolu, yanı sıra, menzil ve (aktarıldı onaylı veya onaysız, uni/çift yönlü) aktarım güvenliği ile öne çıkan farklı seriler ve farklı telsiz protokolleri (sWave® veya EnOcean) sunmaktadır. sWave.NET®-Kablosuz Bilişim Ağına bağlama için de uygun pozisyon şalterleri mevcuttur.

Terminal şalterinin eşanlamlıları

Terminal şalteri, pozisyon şalteri, nihai konum şalteri, limit tuşu, limit şalteri.

Mikro şalter, mikro tuş, minyatür nihai şalter: Düzen ve kumanda birimlerinde kullanılan küçük minyatür varyantlar.

Mikro nihai şalter: Yavaş manevralı minyatür nihai şalter