Multifonksiyonlu kapı kolları

"Her şey elimizde": Bu prensipten yola çıkarak steute TG/TGM serisi çok fonksiyonlu kolları geliştirdi. Kullanıcı artık, örneğin emniyet kapısının emniyet tetiğini açmak istediğinde harici bir tabloda bir tuşa basmak zorunda değil. Çünkü anahtarlama fonksiyonu tam da ihtiyaç duyulan yerde: kapıyı açan koldadır.

TG/TGM'nin bütün modelleri aynı prensipten yola çıkılarak yapılmıştır. Sağlam ve formu güzel kapı kolları, örneğin kapalı oluşun tekrardan açılması için tuşlarla donatılabilmektedir. İki LED, kullanıcıya, emniyet kapısının kapalı veya serbest bırakılıp bırakılmadığının sinyalini verir. Eğer yeşil LED yanıyorsa, kullanıcı başparmağı ile sadece kilit açma tuşuna basar ve aynı elle de emniyet kapısını açabilir.

Böylelikle sadece montaj ve kurulum zahmetinden kurtulmuş olunmakla kalınmaz, aynı zamanda ergonomi de en uygun şekle gelir. Çünkü her şey gerçek anlamda kullanıcının elindedir. Acil kapat tuşunun kendisi: opsiyonel olarak multi fonksiyon kolunun baş tarafına takılabilir. Buna ilaveten TG serisinde bir diğer iki tuşa kadar kola entegre edilebilmektedir.

İki tasarım varyantı

Bu multi fonksiyon kolları iki yapı tarzında mevcuttur. TG serisinde kutu komple termoplasttandır ve kol uzunluğu değişkendir. TGM serisi, tasarıma yönelik makineler için geliştirilmiştir. Alüminyum kol gümüş oksitlidir, kol uzunluğu 200 mm'den 300 mm'ye kadar mevcuttur. Her iki seride bağlantı fiş üzerinden gerçekleşir.

Multi fonksiyon kollar, RF TGM serisi olarak kablosuz varyant olarak da mevcuttur. Dolayısıyla makineyi yapan kişi kapı koluna kadar kablo ön görmek durumunda değildir. Sinyaller, steute tarafından geliştirilmiş olan kablosuz teknoloji sWave® SW868/SW915 üzerinden aktarılır, enerji ile besleme değiştirilebilen lityum piller ile gerçekleşir. Bu, emniyet kapılarındaki montajı kolaylaştırır ve -önemli ölçüde kafesler. Burada da modüler yapı şekli prensibi geçerlidir: Kablosuz multi fonksiyon kollar dörde kadar tuşla donatılabilir.