Kumandalar ve kumanda butonları

steute'nin İnsan-Makina-Arayüzleri Programında, endüstride farklı uygulama alanları için kabloya bağlı ve de kablosuz komut cihazları yer almaktadır. Bir diğer ürün ağırlık noktasını, özgürce donatılabilen tuşlara sahip portatif kablosuz el kumanda cihazları teşkil etmektedir.

Kumandalar

Kablosuz kumandalar

Kullanıcı, steute'nin kompakt el kumanda cihazları ile dört fonksiyon tuşunu kablosuz olarak kullanabilmektedir. Bu arada sWave®-radyo frekans teknolojisi arasından farklı seçenekler mevcuttur. sWave.NET® için ağ kabiliyetli versiyon da mevcuttur. Programa, eKanban Sistemler ve diğer uyglamalarda kullanılan entegre ekranlı andon tuş da dahildir.

Kumanda butonları

Otomasyon için komut cihazları

steute'nin komut cihazları, panolara, anahtarlama tablolarına, iki elle kumanda panelleri ve asansör yapımında kullanılmaktadır. Yanı sıra basınç, döndürme, kilit ve norma uygun acil kapat şalteri uygulamaları mevcuttur (EN 13850). Cihazların standart ölçüleri (montaj çapı 22,5 mm; raster ölçüsü 30 mm) sayesinde evrensel kullanımın ön koşullarını temin edilmektedir.

Kablosuz kumanda cihazları

Elektro kurulum olmaksızın basit montaj: Kablosuz bir şekilde ilgili makine ile haberleşen kablosuz kumanda cihazları bu avantajları ile öne çıkmaktadırlar. Bunun için bataryaya ihtiyaç duymazlar, çünkü enerjisini kendine yetebilen bir şekilde minyatürize edilmiş elektro dinamik enerji jeneratöründen almaktadır.

Seriye bağlı olarak farklı telsiz protokolü devreye alınır. Cihazlar ortam konstrüksiyonuna veya aynı şekilde programa dahil olan endüstriye uyumlu üç komut cihazına kadar olan kutuya entegre edilebilmektedirler.

Ekstrem kullanımlar için komut cihazları

Olumsuz ortam şartları ve patlama tehlikesi arz eden alanlar için, bu uygulamalara münhasır geliştirilmiş olan sağlam komut cihazları mevcuttur. Kablolu serilerin yanı sıra, sWave®-Kablosuz Teknoloji üzerinden haberleşen kablosuz komut cihazları mevcuttur. Ex alanlarda bu telsiz protokolünün kullanımına dair sertifika mevcuttur.