GIDA ENDÜSTRISI IÇIN ŞALTER VE SENSÖRLER

Gıda endüstrisi için şalter ve sensörler

IP 6X toz koruma testi

Ekstrem uygulamalar için uygundur

Yüksek veya düşük ısı dereceleri, nem, titreşimler, toz, patlama gibi risklerin çok olduğu -diğer anahtarlama cihazlarının hızla pes ettiği yerlerde, "Extreme" bölümümüzün anahtarları daha yeni başlıyor, çünkü bu tür aşırı uygulama için geliştirildiler. Örnek olarak aşağıdaki uygulama alanları gösterilebilir:

  • (Toz) patlama riski olan alanlar (toz halindeki hammaddelerin işlenmesi ve taşınması)
  • Soğukta muhafaza
  • Isı kontrollü üretim süreçleri
  • Hijyenik üretim ve paketleme
  • Islak alanlar örn. şişeleme süreçi

Ekstrem koşullar altındaki testler

Anahtarlama cihazlarımız, sürekli optimizasyon amacıyla geliştirme sırasında ve ayrıca en yüksek kalite standartlarını kalıcı olarak karşılamak için seri üretimde kapsamlı bir şekilde test edilmiştir. Burada size test laboratuvarımız ve test parametreleri hakkında biraz fikir veriyoruz.

Isı dayanıklılığı

Dondurarak kurutma, pişirme, pastörize etme veya homojenleştirme. Birçok gıda üretim süreci ısı kontrollüdür. Anahtarlama cihazlarımızın ısı gereksinimlerine uygun olmasını sağlıyoruz.

IP X6- su jeti testi

IP 6X'e göre toz geçirmezlik

Özellikle toz patlamasına karşı koruma ile birlikte, tozlu bir ortamda kullanıma uygunluk önemli bir gerekliliktir. Test tozuna maruz kalma durumunda standartlaştırılmış dayanıklılık testleri kullanıyoruz.

Tazyikli ve yüksek basınçlı temizleyiciler için IP X6 ve X9 testleri

Anahtarlama hijyene duyarlı alanlarda veya içecek şişeleme için kullanılıyorsa, yüksek sızdırmazlık taleplerini karşılamaları gerekir. Ekstrem ürünleri, örn. 80 ° C sıcak su ve yüksek basınç ile test edilmiştir.

 

 

Tuz püskürtme kabininde, şalterlerin
korozyon direnci test edilir.

Korozyona dayanıklı

Özellikle hijyenik olması gereken alanlarda - yoğun temizlik nedeniyle - şalt sisteminin korozyon direnci de merkezi bir rol oynmaktadır. Burada da ürünlerimiz, gemi yapımı ve açık deniz teknolojisi gibi sektörlerde kazanılan deneyime dayalı olarak kapsamlı testlere tabi tutulmuştur.

 

Gıda endüstrisi için ürünler

İletişime geçmek ister misiniz?

Lütfen bize yazın!

Uğur Yüksel
icotek Elektronik Tic. Ltd. Şti.

+90 216 396 59 59
ugur.yuksel@icotek.com.tr

Görüşmeyi online olarak da yapabiliriz!