Emniyet şalterleri

Emniyet şalterleri ile emniyet donanımlarının (koruma kapıları ve başlıkları) konumu kontrol altında tutulur. Koruyucu kapı açılır açılmaz emniyet şalteri, güvenliğe yönelik analiz birimine veya kumandaya, makine fonksiyonunun veya tehlike arz eden hareketin anında durmasını sağlayan bir sinyal verir.

Steute bu iş için yanı sıra, yandan sürülebilen, döndürülebilen ve çıkarılabilen koruyucu tesisler için uygun emniyet şalterleri sunmaktadır. Anahtarlama cihazları için farklı kodlanmış aktüatör mevcuttur - küçük yarıçapları olanlar için de.

Asansör teknolojisi için steute, zorlantısal kapı kontakları üretmektedir. Bunlar emniyet şalterlerine benzer şekilde yapılmışlardır ve asansör kapılarının kapanış pozisyonunu ve de kilitlenişini kontrol ederler.

Ayrı aktüatörlü emniyet şalterleri

Menteşeli koruma kapıları için emniyet anahtarları

Kapı kontakları

Emniyete yönelik menteşeli şalter

Programın özellikleri arasında dönebilen emniyet tesisleri için emniyete yönelik menteşeli şalter yer almaktadır. Menteşeler yandan taraflı monte edildikleri için, kapı koluna kadar kablo çekilmesine gerek kalmaz ve açık koruyucu kapıda bir aktüatör rahatsızlığı oluşmaz.

Makine emniyeti ve Patlamaya karşı koruma

steute'nin "Extreme"- Programı, ekstrem ortam koşulları ve de patlama riski taşıyan alanlar için bir çok emniyet şalteri serisini kapsamaktadır. Asansör teknolojisi için zorlantısal kapı kontaklarını Ex- ve ekstrem versiyonlarda mevcuttur. Elbetteki bu seriler hem makine yönetmeliklerini, hem de ATEX kurallar bütününü karşılamaktadır.

Ayrı aktüatörlü emniyet şalterlerine alternatif olarak emniyet işlevli ve emniyet sensörlü pozisyon şalteri kullanılabilir. steute-programına buna ait emniyete yönelik analiz birimleri de dahildir.