Bant kaydı şalterleri

Eğer dökme madde taşıma bandında ortalanmış bir şekilde hizalanmamışsa veya taşıma veya tersine dönme ruloları kirlenmişse, bant dış orta pozisyonda hareket edebilir - ki sonuç olarak zararlar veya malzeme yığılmaları oluşabilir.

Bunu engellemek için hizalama şalterleri taşıma bantlarına çift taraflı monte edilir. Bunlar bandın yamuk seyrini kontrol ederler ve tesisin kapatılmasına dair, otomatik bir bant kontrolünün tesisi için veya ilaveten uyarı mesajının tetiklenmesine yol açan bir sinyal verirler.  

Böylelikle hizalama şalterleri, anahtarlama cihazları arasında gerçek birer uzmandırlar. Dökme yük taşıma teknolojisinin ortam şartlarından dolayı, oldukça sağlam tasarlanmalı ve geniş bir ısı alanında kullanılmalıdırlar. Sıklıkla (toz ve) patlamaya karşı koruma beklentileri de geçerlidir.

steute'nin programı, metal kutularda bir çok serileri ve yüksek koruma sınıfını (IP 6x) kapsamaktadır. Ve yanı sıra, yapı ebatları, tekrardan kilidi açma şekilleriyle (kol, basmalı tuş) ve ( -40 °C'den +100 °C'ye kadar) ısı alanlarıyla farklarını ortaya koymaktadırlar.