Git:Wireless

AGV filoların kablosuz ağları için beyaz sayfa

İnsansız araç sistemlerinin (AGV'ler) üreticileri ve kullanıcıları, hangi telsiz sistemini, ör.malzeme transfer istasyonlarında iletişimi sağlamak veya ayrı AGV'leri enerji tasarruflu bekleme durumundan (derin uyku) çalışma durumuna kadar bir uyandırma sinyali ile etkinleştirmek.

Steute tarafından yayınlanan bir whitepaper, bu özel radyo teknolojisi uygulaması için seçim kriterlerini belirler. Ayrıca, steute tarafından geliştirilen, birkaç AGV üreticisinin halihazırda kullandığı ve sistem entegratörleri ve tanınmış AGV kullanıcılarının AGV spesifikasyonunun bir parçası olan nexy kablosuz ağını sunar ör. otomotiv endüstrisinde.

Düşük enerjili çalışmaya ek olarak nexy kablosuz sisteminin avantajları, sensörler ve endüstriyel uygulamalar için geliştirilmiş sağlam telsiz protokolünden kullanıcının üst düzey IT sistemlerine bağlantıya kadar eksiksiz ağ altyapısını içerir. Tipik uygulamalar, örn. AGV'lerin derin uyku modundan "uyanması" ve AGV'ler ile mobil aktarım istasyonları arasındaki iletişim görevleri veya sabit konveyör teknolojisi.

Teknik rapor www.nexy.net adresinden indirilebilir.steute, insansız araç sistemlerindeki (AGV) uygulamalara yönelik olarak geliştirilen nexy kablosuz ağı için yeni bir radyo alıcısı sunuyor.

Burada nexy, enerji tasarruflu akü yönetimi sağlar: Üç haftaya kadar olan kesintiler ve kapanmalar sırasında, tüm AGV sistemi veya bağımsız araçlar, herhangi bir enerji tüketmedikleri radyo ile "uyku moduna" geçirilebilir. Bu durumda araçların "mola" için bir merkezi şarj istasyonuna gitmeleri gerekmez, bunun yerine herhangi bir (park) konumunda kalmaları gerekir. Bu süre boyunca, bir tampon pil, "uyandırma" sinyalini alan ve bunu AGV kontrolüne güç ile ileten radyo alıcısını besler.

Şimdiye kadar steute, 24V güç kaynağı ile standart aralıktan bir radyo alıcısı kullandı. Yeni nesil, AGV'ler için tipik olan 48V güç kaynağına doğrudan bağlanabilir, artık voltaj dönüştürücü olmadan çalışır ve bu nedenle daha az enerji gerektirir. Ek olarak, artık anahtarlama işlemi için bir röle yoktur, ancak anahtarlama işlemi optokuplör çıkışları aracılığıyla galvanik olarak ayrılmıştır. Bu aynı zamanda AGV'yi çalıştıran radyo alıcısının enerji tasarruflu çalışmasına da katkıda bulunur.

Bu yeni gelişme ile steute, bu sağlam ve esnek kablosuz ağ için önemli bir hedef pazar olan AGV uygulamaları için nexy aralığını genişletiyor. Tanınmış AGV üreticileri, araç filolarında kablosuz "uyandırma" işlevini kullanıyor ve sistem entegratörleri ve bazı otomobil üreticileri, AGV fabrika spesifikasyonlarına nexy'yi zaten dahil etmiş durumda.

 

Files:
agv filoların kablosuz ağları için beyaz sayfa.pdf
PR_Whitepaper_FTS_Rendering.jpg
« back