Git:Wireless

Sürücüsüz araçlarda enerji tasarrufu sağlayan "uyandırma" / AGV filolarının kontrolü için yeni kablosuz alıcı

steute, nexy kablosuz ağı için, sürücüsüz araçlar (AGV) içeren uygulamalara yönelik olarak geliştirilen yeni bir kablosuz alıcı RF Rx SW868-NET-4S-A 48V'yi piyasaya sürüyor.

Nexy sistemi, enerji açısından verimli akü yönetimi sağlar: üç haftaya kadar olan kesintiler ve aksama süreleri sırasında, bağımsız araçlar veya tüm AGV sistemi, güç gerektirmeyen bir "uyku moduna" uzaktan getirilebilir. Araçların "molaları" için merkezi bir şarj istasyonuna geri dönmeleri gerekmez, bunun yerine nerede olurlarsa olsunlar orada kalırlar. Bir tampon pil, kablosuz alıcıyı besleyerek, bir "uyandırma" sinyali almasını ve bu durumda geleneksel güçle AGV kontrol ünitesine iletmesini sağlar.

Bugüne kadar steute, bunun için standart yelpazesinden bir kablosuz aktör kullandı. AGV'ye özgü 48V yerleşik güç kaynağı için, AGV üreticilerinin ek bir dönüştürücü kurması gerekiyordu. RF Rx'in en yeni nesli bir voltaj dönüştürücü gerektirmez, bu nedenle daha az güç gerektirir. Ek olarak, bir röle artık anahtarlamadan sorumlu değildir: bunun yerine, optokuplör çıkışları AGV kontrol ünitesi ile bağlantı sağlar. Bu aynı zamanda AGV'ye monte edilmiş kablosuz alıcının enerji tasarrufu sağlayan çalışmasına da katkıda bulunur.

Bu yeni gelişme ile steute, bu sağlam ve esnek ağ için önemli bir hedef pazar olan AGV uygulamaları için nexy ürün yelpazesini genişletiyor. Bazı sistem entegratörleri ve araba üreticileri, AGV spesifikasyonlarına nexy sistemini dahil ederken, tanınmış AGV üreticileri zaten araç filolarında kablosuz "uyandırma" işlevini kullanıyor.

 

Files:
sürücüsüz araçlarda enerji tasarrufu sağlayan "uyandırma" / agv filolarının kontrolü için yeni kablosuz alıcı.pdf
23877-RF_Rx_SW868_Actor.jpg
« back