Git:Extreme

Elverişsiz ortam şartları için İnsan-Makina-Arayüzleri / ısı alanı genişletilmiş Ex-Kumanda Cihazları

Ex BF 80 serisinin yeni varjantları ile steute-iş kolu „Extreme“, kitlesel pazarın İnsan-Makina-Arayüzleri kumanda cihazları kullanıcılarına yöneldiği anlamına gelmemektedir. Daha ziyade; bu yeni cihazlar önemli özellikleri ile klasik serilerden ayrışmaktadırlar: Bunlar patlama riski taşıyan ortamlar ve -60 °C'den +65 °C'ye kadarki ısı alanı için geliştirilmişlerdir.

Bu yeni seri, bir, iki veya üç komut cihazlı kutu ebatları için tahsis edilmektedir. Kullanıcı donatma esnasında farklı komut cihazları, sinyal lambaları ve anahtarlı şalterler arasında seçim yapabilecektir. Buna bir de acil kapat butonu ve mantar kafa buton da dahildir. Bütün modeller örneğin makineyi kutuya yerleştirmede veya duvar ve panellerde - hem ve de tam da oldukça zorlu ve olumsuz ortam şartlardaki - montajlar için uygundurlar. Koruma sınıfı IP 66'nın gereklerini karşılamakla birlikte esasen „Extreme“ kullanımlar için geliştirilmişlerdir.

steute bazı kullanıcıların isteklerine uyarak programı genişletirken ısı alanını genişletti. Bu, bütün aktüatörlerin yeniden tasarlanmasıyla mümkün oldu. Optik olarak pek de farkedilmeyen değişikliğe uğrayan şekillendirme sayesinde, yanısıra derin soğuklarda kullanıma uygun sızdırmazlık uygulama ön koşulları sağlanmaktadır.

-60 ° C 'ye kadar genişletilmiş olan ısı alanı ATEX-/IECEx sertifikasında kayda geçmiştir. Ve Ex-kumanda cihazlarına örneğin gemi yapımı, Offshore Teknolojisi ve Petrol ve Gaz Endüstrisinde kullanım olanakları sağlamakta olup steute'nin sürekli olarak büyüyen Extreme-Anahtarlama Cihazları Derin Soğuk Programını genişletmktedirler.

SPS smart production solutions fuarında steute: salon 9, stant 450'de idi

 

Files:
elverişsiz ortam şartları için i̇nsan-makina-arayüzleri / ısı alanı genişletilmiş ex-kumanda cihazları.pdf
22823-Ex_BF_80_32752PR.tif
« back