Git:AutomationGit:Extreme

Güvenlik işlevli veya işlevsiz standart konum switch serisi

steute "Otomasyon" bölümünün şimdi sunduğu yeni geliştirilmiş konum switchi serisi ES/EM 97, modüler tasarımı ile diğer özelliklerinin yanı sıra karakterize edilir.

Aktüatör kafaları, dört tutucu vida ile kolayca sabitlenebilir, değiştirilebilir veya 90o'lik adımlarla döndürülebilir. Vidasız kapak açıldıktan sonra switch ara parçaları çıkarılabilir – kurulumu basitleştirir.

Bu özelliklerle steute, ES/EM 97 serisini otomasyon endüstrisinde evrensel olarak kullanılabilir hale getirmeyi amaçlamaktadır. Buna göre, çok çeşitli aktüatörlere (çeşitli dayanak kolları, makaralı kollar, yay çubukları…) ve otomasyon teknolojisi için yaygın standart olan EN 50047'ye göre boyutlara sahiptir.

Yeni seri, makine güvenlik uygulamalarında, yani güvenlik fonksiyonlu konum switchi olarak da kullanılabilir. Uygun bir alıcıyla eşleştirildiğinde, EN ISO 13849-1'e göre Performans Seviyesi e ve EN 62061'e göre SIL 3 ile uyumlu bir güvenlik seviyesi elde eder.

Güvenlik fonksiyonlu konum switchleri için iki ilave aktüatör kafası mevcuttur. "AZ" versiyonunda ES 97, ayrı bir aktüatöre sahip bir güvenlik switchi haline gelir - bu, koruyucu kapıların güvenlikle ilgili konum denetiminin klasik tasarımıdır. ES 97 SB, döner koruyucu kapıların menteşe tarafında yerden tasarruf sağlayan konum denetimi için uygundur.

steute iş birimi "Otomasyon" böylece ürün yelpazesini – tüm steute switch ürünleri gibi – özellikle esnek, sağlam ve bireysel uygulamalara uyacak şekilde esnek bir şekilde uyarlanabilen yüksek kaliteli pozisyon switchleri serisini içerecek şekilde genişletiyor.

» pozisyon switchlerimize git

 

Files:
güvenlik işlevli veya işlevsiz standart konum switch serisi.pdf
EM_ES_97_PR_40226A5.tiff
« back